4 bylinné čaje na imunitu, které vám pomohou

Cítíte, že na vás něco leze? Než abyste si hned vzali lék na snížení lehčí horečky, ulehněte do postele, nebo se zabalte na gauči do deky a uvařte si do velkého hrnku bylinkový čaj na podporu imunity. Nevíte, který si vybrat? Vyzkoušejte některý z těchto receptů!

Čaje nás dovedou zahřát. Také mnohdy chutnají lépe než jen obyčejná voda. V neposlední řadě mohou mít blahodárné účinky na lidský organismus v době, kdy bojuje s nemocí. Bylinky a plody, ze kterých se čaje obvykle vaří, totiž mohou obsahovat vitamíny a další pro tělo prospěšné látky, které mu přijdou při chvilkovém oslabení vhod.

bylinný čaj na imunitu

Podpora imunity pomocí bylinek

Bylinky byly poměrně dlouhou dobu běžnou součástí lidského života. Až v moderní době je nahradily člověkem vyrobené léky, které se dají sehnat v lékárně. Samozřejmě, bez nich bychom se nám nepodařilo vymýtit některé nemoci. Na druhou stranu, ne na každé píchnutí je nutné volit těžký kalibr. Pokud vás trápí třeba jenom nachlazení, klid, dostatek vitamínů a tekutin by vás měl dostat zase rychle na nohy.

4 čaje na posílení imunity

Čaj z echinacey

Echinacea je bylinka, která se přidává do sirupů na podporu imunitního systému. Dá se z ní ale udělat i čaj.

Připravíte ho tak, že jednu lžíci sušených květů zalijete vroucí vodou a necháte je 15 minut louhovat. Poté čaj sceďte (nebo vyndejte čajítko) a můžete pít.

čaj z echinacey
šípkový čaj imunita

Šípkový čaj

Šípek je hotovou zásobárnou vitamínu C. Také je v něm vitamín A a celá řada dalších pro tělo prospěšných živin. Čaj z šípků připravíte tak, že 2-4 lžíce drcených plodů přelijete vodou a necháte je za studena louhovat. Po několika hodinách tekutinu přiveďte k varu. (Cca 2 minuty.) Po mírném vychladnutí můžete začít pít.

Zázvorový čaj

Pokud vás něco dokáže postavit na nohy, tak je to zázvorový čaj. V ideálním případě si ukrojte kus čerstvého zázvoru a důkladně ho oloupejte. Nastrouhejte ho do hrnku a přelijte ho horkou vodou. Zázvor můžete nechat sedět na dně po celou dobu pití čaje. Pro zmírnění chuti můžete do čaje přidat i malé množství medu.

zázvorový čaj na imunitu
rakytníkový čaj

Rakytníkový čaj

Do rendlíku dejte sušený rakytník. Měly by stačit cca dvě lžíce. Plody zalijte vodou a nechte je vařit po dobu 5 minut. Poté čaj přelijte přes sítko do hrnku a můžete podávat.

Jakmile se uzdravíte, důkladně si umývejte ruce, mějte pravidelný pohyb a sledujte, co jíte. Také zvažte dlouhodobé užívání vícesložkových doplňků stravy na podporu imunitního systému. Ať už jste spořiví, nebo hodně nároční, vyhovovat by vám mohl doplněk stravy NOVIRUS®.

Silnější imunitní systém za jakéhokoliv počasí