Krásné a zdravé vlasy díky brazilskému keratinu

Ve vlasové kosmetice se nachází široké spektrum různých složek, které sice mohou být důležité pro normální stav vaší kštice, přesně si ale nedokážete vybavit, co konkrétního pro ni dělají. To je chyba, protože znalosti nám umožňují získat z používaných prostředků maximum. Abychom vám trochu rozšířili obzory, dnes si budeme povídat o keratinu na vlasy.

Keratin je stavební bílkovina, která patří do kategorie skleroproteinů. Tato látka se nerozpouští ve vodě. Je pro něj navíc typická vláknitá struktura. Keratin se běžně nachází například v epitelu. Také je důležitou složkou vlasů a nehtů.

Vznik keratinu v organismu souvisí s takzvaným rohovatěním. Tento proces umožňuje vznik pevné vrstvy, která chrání organismus před infekcí. (To platí například o rohovatění pokožky.) Vzhledem k jeho dobrým vlastnostem se často používá v pečující kosmetice. A především pak v té, která se používá na vlasy. V tomto ohledu je hodně populární brazilský keratin na vlasy, který jim může dodat pevnost a pěstěný vzhled.

Co je to keratin na vlasy?

Keratin na vlasy je obvykle označení přípravku, který má keratin ve svém složení. Určitě jste už někdy slyšely o speciálních salonových kúrách s keratinem, který se musí do vlasů zažehlit žehličkou. Také ale bývá součástí pečujících kosmetických přípravků na vlasy, které jsou vhodné pro domácí použití.

Výhodou domácích kúr je několik. V první řadě se snižuje riziko vystavení se formaldehydu. Bezoplachové přípravky s brazilským keratinem pro domácí použití navíc často obsahují další pečující látky, které posilují vlasy v době, kdy se věnujete svým všednodenním aktivitám a úkolům.

co je keratin na vlasy

Účinky brazilského keratinu

Kdo se rozhodne keratin na své vlasy vyzkoušet, ten může očekávat podporu jejich lesku a hladkosti. To jistě ocení především ženy, které mají roztřepené a krepaté vlasy, které je těžké dostat běžnými prostředky pod kontrolu. Z tohoto benefitu mohou dále těžit i dámy s hrubými a nepoddajnými vlasy.

Dále je velkou výhodou keratinu i to, že může podpořit růst vlasů. Díky jeho působení nejsou vlasy tak křehké a náchylné k poškození a lámání. Pokud tedy potřebujete vlasům zajistit zvýšenou odolnost, pak by pro vás mohl být učiněným zázrakem.

Správná aplikace a použití

Vzhledem k tomu, že keratin má tendenci se (podobně, jako jiné látky) postupem času z těla vytrácet, je důležité ho doplňovat z vnějšího zdroje. Tento krok by měly zvážit jak ženy, které si všímají prvních příznaků přechodu, ale i dámy, které trpí většími hormonálními výkyvy či alopecií. Samozřejmě ale nic špatného neudělají ani ty z vás, které mají zájem o zdravější a upravenější vzhled vlasů a nespadají do žádné z předchozích kategorií.

Co se týče správné aplikace a použití brazilského keratinu, hodně záleží na tom, jaký výrobek si zvolíte. Pro domácí použití je nejvhodnější bezoplachová péče, která se aplikuje na vlasy po použití šamponu a kondicionéru. Následně můžete nechat přípravek s brazilským keratinem neomezeně působit.

aplikace použití brazilského keratinu

Co by nemělo chybět ve složení brazilského keratinu?

I když je brazilský keratin na vlasy velmi nápomocný, určitě neuděláte nic špatného, když budete hledat výrobky, které ho ve složení kombinují s dalšími látkami pro udržení normálního stavu vlasů a pro podporu jejich růstu.

Na zadní etiketě se tedy snažte kromě keratinu najít i:

  • Vitamín A
  • Vitamín E
  • Aloe vera
  • Kopřivu dvoudomou
  • Panthenol
  • Vitamín B3

Výše uvedené látky mohou podpořit zvlhčení vlasů, což ocení především ženy, které je mají od přírody sušší. Vitamín E je zase důležitý pro udržení normálního stavu pokožky. Také se o něm říká, že dovede podpořit lesk vlasů a ochrání je před předčasným poškozením a stárnutím.

Aloe vera je důležité kvůli podpoře hydratace vlasů. Jelikož hydratované vlasy nemívají sklony k třepení a lámání, nemělo by ve složení chybět. Kopřiva dvoudomá byla oblíbenou bylinkou našich babiček, protože vlasový oplach, který se prováděl po mytí vlasů, je činil odolnější a silnější. V neposlední řadě se kopřiva dvoudomá spojuje i s podporou růstu vlasů.

Asi nemusíme zdůrazňovat, že bezoplachová péče s brazilským keratinem by se měla používat pravidelně a měla by být doplněna kvalitní vnitřní výživou a správnou péčí o vlasy. Pak lze očekávat skutečně profesionální výsledek.